Луценко в Німеччині пояснив необхідність спецоперації по Бабченко

0
32

Юрій Луценко пояснив німецькій пресі, чому довелося сфабрикувати смерть Бабченко.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що інсценування вбивства Бабченко дозволила не тільки врятувати життя журналіста, а й отримати список з іменами 30 інших потенційних жертв російських спецслужб.

Про це Луценко розповів в інтерв’ю німецькому виданню Bild.

“Це були не фейковий новини, а спеціальна операція, за допомогою якої ми врятували життя. Вона повністю відповідала українським законодавством. Мені байдуже, якщо зараз деякі нас критикують, поки ми можемо запобігати вбивство”, – сказав Луценко.

Луценко заявив, що у замовника є явні контакти з Росією. У той же час він відмовився говорити, чи існують записи телефонних розмов, які доводять замовлення вбивства російськими спецслужбами.

“Ми збираємо докази і представимо їх в найближчі кілька днів”, – сказав Луценко.

Він також пояснив, що в українських спецслужб були докази існування списку з 30 імен, вбивство яких нібито замовила російська сторона.

“Завдяки спеціальній операції у нас була надія, що замовник після інсценованої вбивства назве інші імена, і так ми виявимо більше слідів. Тому все повинно було так виглядати, що Бабченко фактично був убитий. Але коли замовник хотів відправитися в Італію, нам довелося його заарештувати “, – зазначив Луценко.

Серед імен зі списку, які українській владі вдалося ідентифікувати, один проукраїнський активіст і колишній російський агент, повідомив Луценко виданню.

“Таким чином завдяки спеціальній операції ми змогли врятувати багато життів”, – зазначив Луценко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ