З’ясували, як ніс допомагає у схудненні

0
12

Ізраїльські медики створили затички для носа, які допомагають людині схуднути. Вони позбавляють її здатності відчувати запахи їжі.

“Ми тільки почали вивчати те, яку роль відіграє нюх в роботі апетиту, кількості вживаної їжі і маси тіла. З іншого боку, всі ми добре знаємо, що приємні або неприємні запахи можуть посилити або збити нам апетит”, – заявив Дрор Дикер з лікарні Хашарон в Петах-Тіква Ізраїль.

Експерименти показали, що якщо людина не відчуває запахів, це позбавляє її тяги до солодкого.

Аналізуючи поширеність ожиріння серед різних груп населення, вчені визначили, що люди старше 50 років рідше страждають від ожиріння, ніж представники вікової групи до 50. В цьому віці нюх людини починає поступово погіршуватися, що може впливати на те, наскільки апетитною йому здається додаткова порція їжі.

Вони перевірили цю ідею, виготовивши кілька затичок з силікону, які пропускали повітря. Перед початком експерименту вчені виміряли звичайну кількість їжі, яка вживали їх підопічні, і попросили їх зменшити добову суму калорій приблизно на 500 одиниць. Кожні кілька тижнів дослідники збирали добровольців і заміряли рівень жирів, інсуліну та інших важливих молекул в їх крові і відзначали прогрес на шляху до позбавлення від зайвої ваги.

Як показали ці спостереження, подібні затички дійсно допомагали випробуваним позбутися зайвої ваги і поміняти свою дієту. В середньому їх вага зменшилася на 8 % за кілька місяців експерименту, що приблизно в два рази більше, ніж у представників контрольної групи. Аналогічним чином знизилася концентрація інсуліну в крові, артеріальний тиск і тяга до солодкого.

Ці пристосування для носа є безпечні для здоров’я людини і поступлять в продаж в найближчі кілька місяців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ