У САП обурилися заявами Ситника в справі Охендовського

0
186
Думки антикорупційних відомств щодо готовності справи для скерування до суду не співпадають.

У Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі обурилися коментарем директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, який наполягає на скеруванні до суду справи глави Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського.

Про це повідомляється на сторінці відомства у Facebook.

У Спецпрокуратурі вважають, що подібні заяви політизують процес і можуть розцінюватися як спроба чинити публічний тиск на прокурорів. Єдиним, хто може визначати, чи готова справа до передачі в суд, заявляють у САП, є прокурор у цій справі.

Наразі ж, зауважують у відомстві, слідству ще потрібно встановити, які саме дії підозрюваний, перебуваючи в закордонних відрядженнях, виконував в інтересах “Партії регіонів”, і чи виконував їх взагалі.

Тому до низки країн, а саме – Німеччини, Австрії, Франції, Великої Британії, Польщі та США, було відправлено низку запитів про міжнародно-правову допомогу.

Німецька та французька сторони відмовилися від виконання запитів у зв’язку з відсутністю ознак злочину, а в наданих австрійською стороною матеріалах немає доказів протиправної поведінки глави ЦВК.

Польська сторона запропонувала НАБУ усунути недоліки в запиті у 60-денний строк, однак детективи жодним чином на це не відреагували.

Відповідей на запити до США та Великої Британії досі не отримано.

Як відомо, Михайло Охендовський є фігурантом справи про так звану “чорну бухгалтерію” Партії регіонів. Загальна сума можливих хабарів, отриманих главою ЦВК, становить близько 1,3 млн гривень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ