A huge collection of 3400+ free website templates, WP themes and more http://jartheme.com/ at the biggest community-driven free web design site.
п’ятниця, 23 Березень 2018

Нова кібератака. В Україні за день зафіксовано кілька хакерських нападів

0
75
У вівторок жертвами кібератак стали, зокрема, сайт Міністерства інфраструктури, інформаційні системи аеропорту «Одеса», а також системи столичного метрополітену.

У вівторок, 24 жовтня, на низку українських установ було здійснено кібератаку. Тиждень.ua вирішив скласти список постраждалих.

Міністерство інфраструктури

Спочатку ЗМІ повідомили, що на сайт Міністерства інфраструктури була здійснена кібератака. Так, за даними 112 Україна, атака почалася близько 13.00,  і на момент написання матеріалу сайт відомства досі не працював.

Міжнародний аеропорт «Одеса»

Згодом прес-служба аеропорту “Одеса” повідомила, що по інформаційних системах завдали хакерські атаки. Всі служби аеропорту почали працювати в посиленому режимі через вимушене збільшення часу обслуговування пасажирів.

Київський метрополітен

Також кібератаку було здійснено на системи столичного метрополітену. У прес-службі зазначили, що метро працює в звичайному режимі, окрім банківських сервісів (оплата безконтактними банківськими картками на жовтому турнікеті чи MasterPass), а пасажирів попросили користуватися альтернативними способами оплати.


При цьому у Frontnews, посилаючись на власні джерела, припустили, що це може бути одна з модифікацій вірусу Petya.A.

Речниця СБУ Олена у коментарі 112.ua Гітлянська заявила, що фахівці Служби безпеки України розбираються, чи здійснювалася сьогодні хакерська атака на державні органи, адже, за її словами, чи була точно кібератака, поки не встановлено. Вона пояснила, що працівники СБУ з’ясовують, чи є це масштабною атакою, оскільки “можливо це просто паніка”.

У свою чергу прес-секретар Національної поліції Ярослава Тракало повідомив, що Кіберполіція України перевіряє випадки хакерської атаки і заявляє, що на даний момент вони не масові. За його словами, на даний момент до кіберполіції з приводу кібератаки не звернулась жодна державна установа, і наразі фіксуються лише поодинокі випадки кіберінцидентів.

Також речник Нацполіції зазначив, що про характер нового вірусу можна буде говорити після проведення перевірки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ