Саакашвілі позбавили українського громадянства

  0
  34

  Колишнього очільника Одеської області та президента Грузії Міхаіла Саакашвілі позбавили українського громадянства.

  Про це йдеться в указі президента Петра Порошенка, передає Державна міграційна служба.

  Зазначається, що матеріали стосовно Саакашвілі надані Генеральною прокуратурою України, опрацьовані Державною міграційною службою України, направлені на розгляд Комісії з питань громадянства при Президентові України, та у встановленому порядку розглянуті на засіданні Комісії.

  «За Конституцією України Президент України ухвалює рішення про втрату громадянства України на підставі висновків Комісії з питань громадянства», — додають у службі.

  Зазначається, що Саакашвілі втратив громадянство на підставі ст. 19 закону України «Про громадянство України». До таких підстав, зокрема, відноситься, «обман, свідоме подання неправдивих відомостей або фальшивих документів».

  Громадське намагається зв’язатися з Саакашвілі. Як повідомив депутат Сергій Лещенко, наразі політик перебуває в США. Таким чином, за словами Лещенка, Саакашвілі навіть не зможе повернутися в Україну.

  «Його затримають у Борисполі після прильоту і першим рейсом екстрадують до Грузії», — пише Лещенко.

  Під час брифінгу у Тбілісі 18 липня Порошенко заявив, що Україна не отримувала від влади Грузії вимог про екстрадицію Саакашвілі.

  Наступного дня Мін’юст Грузії повідомив, що Грузія двічі просила Україну видати Саакашвілі.

  У Грузії проти Саакашвілі порушено кілька кримінальних справ. Його звинувачують у розтраті державних коштів і перевищенні службових повноважень.

  Українське громадянство Саакашвілі отримав у травні 2015 року. Уже у грудні Саакашвілі позбавили громадянства Грузії, оскільки він отримав український паспорт.

  6 грудня 2016 року Саакашвілі в інтерв’ю Deutsche Welle заявив , що в разі позбавлення українського громадянства він буде жити в транзитній зоні аеропорту.

  «Буду жити в кращому випадку в транзитному залі якогось міжнародного аеропорту. Тому що це нерозумно. Це була б настільки абсурдна ситуація», — сказав він.

  7 листопада 2016 року Саакашвілі заявив про звільнення з поста глави Одеської ОДА через те, що в«томився від постійного обману і корупції», у тому числі з боку влади в Києві, а 9 листопада Кабінет міністрів погодив його звільнення. 9 листопада Порошенко своїм наказом звільнив Саакашвілі з посади голови Одеської обласної державної адміністрації, а також з посади свого позаштатного радника.

  Відповідно до закону «Про громадянство України», громадянство припиняється відповідним указом президента України. Датою припинення громадянства є дата видання відповідного указу.

  ПОШИРИТИ

  БЕЗ КОМЕНТАРІВ

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ