Рішення щодо абонплати на газ має бути призупинено

0
46

«Без діалогу з людьми такі рішення не приймаються», – прокоментував рішення про запровадження абонплати на газ Президент Петро Порошенко.

«Дія зазначеної постанови має бути призупинена! Звертаюся до Уряду та НКРЕКП знайти узгоджене рішення, яке б передбачало непідвищення тарифів та розповсюдження субсидій на всі види платежів для всіх, хто цього потребує», –  зазначив Глава держави.

Нагадуємо, що так звану плату за трубу запровадили від 1 квітня. Окрім тарифів на газ, українці мають сплачувати ще й за приєднання їхніх будинків та квартир до газових мереж. І це при тому, що на селі ці мережі люди власним же коштом і прокладали. Для власників квартир, які користуються лише газовими плитами, платіжки зростають утричі. До того ж на абонплату не поширюється субсидія.

Керівник Нацкомісії Дмитро Вовк уже відреагував на вимоги прем’єра. Напередодні він заявив, що він проти скасування абонплати. За його версією, здорожчання буде не втричі, а лише вдвічі. І його можна ще зменшити.

“Для кожного споживача є можливість зменшити свою абонплату наступним чином – звернення до облгазу, якщо протягом трьох місяців він фізично не замінює на меншого типу розміру, він зобов’язаний автоматично зменшити рахунки і ви будете платити не 90 гривень, як вам сказали, а 28 гривень з ПДВ. Ми, як комісія, будемо ініціювати зменшення тарифу на тепло. Таким чином сукупний рахунок, якщо ви маєте газову плиту і централізоване опалення, рахунок не збільшиться”, – сказав голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ