Лондон відмовив Києву покарати Грема Філіпса

0
146

Україна сама має відреагувати на дії британського журналіста Грема Філліпса, якщо він порушив українське законодавство, заявила посол Британії в Україні Джудіт Гоф.

Таким чином дипломатка відповіла на прохання посла України у Британії зупинити пропагандистську діяльність Грема Філліпса, який відомий своєю суперечливою діяльністю на території невизнаних республік на Сході України.

Цього тижня в інтернеті з’явилося відео, на якому Грем Філліпс ображав звільненого з полону тяжкопораненого українця Володимира Жемчугова, в якого немає обох рук і сильно пошкоджений зір.

Після цього посол України в Британії Наталія Галібаренко звернулася з відкритим листом до британської влади із закликом припинити його діяльність в Україні.

“Я бачила відеозапис обміну полоненими минулого тижня, та… вражена поведінкою Грема Філліпса щодо Володимира Жемчугова. На моє переконання, це не журналістика”, – йдеться в письмовій відповіді Джудіт Гоф, посла Британії в Україні.

Вона пояснила, що британський уряд не може позбавити його паспорта, бо Філліпс не здійснив на території своєї країни правопорушень, які б дали підставу заборонити йому виїзд за межі Британії.

“Якщо він порушив українське законодавство, то це повноваження української влади вирішити, які дії вона вважає за потрібне вчинити щодо пана Філіпса в Україні”, – написала дипломатка.

17 вересня під час обміну полоненими Філліпс у кареті швидкої допомоги вступив у суперечку з полоненим українцем Володимиром Жемчуговим.

Філліпс наполегливо з’ясовував, хто “зомбує” Жемчугова, а також питав: “Де, твоя совість? А кому ти потрібен зараз безрукий?”.

Відео цієї розмови британський журналіст виклав на своєму Youtube каналі.

ВВСУкраїна

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ