Роумінг в країнах ЄС буде безкоштовним та безлімітним

0
239

Єврокомісія оприлюднила переглянутий проект нових умов переходу на безкоштовний і необмежений мобільний роумінг у всіх країнах Європейського союзу.Про це пише Громадське.

Нові умови роумінгу передбачають додаткові заходи захисту операторів стільникового зв’язку від зловживань.

Як зазначається, новий механізм заснований «на принципі постійного місця проживання в одній з країн ЄС або стійких зв’язках європейських споживачів з однією з таких країн».

Євросоюз у квітні оголосив про скасування додаткової плати за роумінг з 15 червня 2017 року, з кінця квітня були знижені тарифи для європейських абонентів на користування послугами зв’язку при поїздках в інші країни ЄС.

Єврокомісія виходить з того, що з червня 2017 року мобільний зв’язок в межах Євросоюзу буде безлімітним за тривалістю і обсягом переданих даних. Раніше Єврокомісію критикували за намір встановити ліміти на використання мобільного зв’язку за кордоном – не більше 30 днів поспіль і не більше 90 днів протягом одного року, і ця пропозиція не потрапила в нову версію регламенту.

«Парламент (Європарламент) і (Європейська) Рада погодили пропозицію про припинення роумінгових платежів для мандрівників в ЄС. Разом ми повинні забезпечити користувачам по всій Європі низькі ціни, повне використання нових мобільних послуг. Європейські споживачі не погодилися б на інший варіант», – сказав заступник голови Єврокомісії Андрус Ансіп, який відповідає за єдиний цифровий ринок ЄС.

Регламент передбачає, що жителі країн ЄС, що використовують в поїздках по країнах ЄС sim-карту з країни проживання, зможуть користуватися мобільними пристроями в будь-якій точці Євросоюзу на тих же умовах, що і вдома.

Важливим застереженням є згадка «стабільних зв’язків» з країнами ЄС: мова, зокрема, йде про щоденні поїздки на роботу в іншу країну (наприклад, між Люксембургом і Бельгією), про фахівців, які протягом довгого часу працюють за кордоном, але регулярно повертаються в рідну країну, і про студентів, що навчаються в ЄС за програмами Erasmus.

Телекомунікаційні компанії побоювалися через зловживання після скасування роумінгу: наприклад, покупки sim-карти в країні ЄС з дешевим зв’язком для використання в іншій країні, де тарифи менш вигідні для споживачів. Єврокомісія вирішила цю проблему через механізм резидентства, але експерти не виключають, що на практиці і цей підхід може викликати труднощі.

ПОШИРИТИ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ