Тисячі німців вийшли на протест проти Трансатлантичної угоди

0
109

Десятки тисяч людей вийшли на протест у великих містах Німеччини проти запропонованої угоди про торговельне партнерство між ЄС і США. Лише у Берліні на акцію прийшли 80 тисяч людей.

Проект угоди про Трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство (ТТІП) передбачає скасування протекціоністських заходів між державами і полегшення ведення бізнесу європейських компаній в США і американських – в ЄС.

Критики угоди вважають, що вона знизить стандарти охорони довкілля і якості харчів, а також зашкодить трудовим правам громадян. Крім того, протестувальників не влаштовує проект аналогічної угоди з Канадою.

Прихильники угоди кажуть, що вона допоможе знизити тарифи і стимулюватиме економічне зростання.

протест в Німеччині
Лише у Берліні на акцію прийшли 80 тисяч людей.

ЄС і США почали переговори про цю угоду 2013 року, аби створити найбільший у світі вільний ринок з 850 мільйонами споживачів.

Новий раунд переговорів повинен початися в жовтні, і президент США Барак Обама прагне, аби угоду уклали до того, як він покине свою посаду в січні.

Проти угоди виступає уряд Франції, і президент Франсуа Олланд взагалі сумнівається, що переговори будуть успішними найближчим часом.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримує TTIP, але міністр економіки Зігмар Габріель минулого місяця заявив, що переговори по TTIP “де-факто провалилися”.

Аналогічну, але меншу торговельну угоду ЄС має підписати з Канадою у жовтні.

Джерело: ВВС Україна

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ