На Луганщині зростають показники захворюваності на сказ

0
130

Керівництво Луганської області заявляє про напружену ситуацію, що склалася в регіоні із захворюваністю на сказ серед диких, сільськогосподарських і свійських тварин, що є реальною загрозою для виникнення зараження людей.

Як йдеться у повідомленні прес-служби Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, з початку поточного року в регіоні зареєстровано 23 неблагополучних пункти по сказу, в яких захворіла 41 тварина.

За інформацією лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України в Луганській області, до початку бойових дій в регіоні застосовувалося поширення спеціальної вакцини в лісах для диких м’ясоїдних тварин, у зв’язку з чим випадків сказу реєструвалося набагато менше. «Завдяки цим вакцинам ми справлялися зі сказом, а зараз, коли ці методи і відстріл тварин заборонені, ситуація стає все гірше і гірше. Практично щотижня додається кількість хворих тварин.

Основний сплеск очікується в жовтні-листопаді», – пояснили в обласній адміністрації. З початку цього року від укусів тварин в області постраждали і звернулися по антирабічну допомогу 857 осіб, з них 461 отримали щеплення проти сказу. При цьому, за даними обласної ВЦА, за весь 2015 рік звернулися 1179 осіб, 681 було щеплено. Влада області очікує погіршення цих показників до кінця поточного року.

Джерело: УНІАН

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ