МВФ виділить третій транш фінансової допомоги Україні

0
107

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) ухвалила рішення про продовження програми співробітництва з Україною та виділення додаткових обсягів фінансової допомоги.

За повідомленням на сайті МВФ, Україна отримає близько 1 млрд доларів фінансової допомоги. Таким чином загальна сума допомоги від МВФ складає близько 7,62 млрд доларів.

Кошти призначені для підтримки економічної програми уряду.

Петро Порошенко у повідомленні на своїй сторінці у Facebook зауважив, що допомога МВФ свідчить про позитивну оцінку реформ в Україні. Вона дозволить підтримувати “перші паростки економічного зростання”.

“Рішення Фонду відкриває шлях до виділення фінансової допомоги з боку Сполучених Штатів Америки в обсязі 1 мільярда доларів і Євросоюзу – макрофінансової допомоги в рамках додаткових ще 600 мільйонів євро, інших міжнародних фінансових організацій і, що ще набагато більш важливо – воно відчиняє вікно можливостей для залучення іноземних інвестицій в українську економіку”, – зауважив президент.

За виділення допомоги проголосували всі члени ради директорів МВФ, крім Росії. Москва наполягала, що надання фінансової допомоги Києву слід призупинити до погашення боргу перед РФ у розмірі 3 млрд доларів.

Україна неодноразово вимагала реструктуризації цього боргу. Кредит був виданий Росією за часів президентства Віктора Януковича. МВФ в 2015 році скасував заборону на фінансову підтримку країн, що не погасили свої державні борги.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк висловив упевненість, що отримання чергового траншу фінансової допомоги допоможе Україні обслуговувати зовнішні борги і підтримувати курс гривні.

Голова МВФ Крістін Лагард заявила, що Україні потрібно зосередитися на продовженні фіскальних реформ і структурних реформах в економіці. Вона також закликала Україну якнайшвидше погасити прострочені заборгованості.

Це вже третій транш фінансової допомоги, схваленої МВФ. Вона виділяється в рамках чотирирічної програми підтримки української економіки, яку фонд запустив у 2015 році.

Джерело: ВВС Україна

ПОШИРИТИ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ