Узбекистан напередодні саміту ШОС закрив кордон для чотирьох країн

0
28

Як повідомили в прес-службі Державної прикордонної служби (ДПС) Киргизії, у період з 15 по 25 червня узбецька сторона припиняє пропуск громадян, транспортних засобів і вантажів, які в’їжджають в Узбекистан з Киргизії, Таджикистану, Казахстану і Туркменістану, пише «Тиждень.ua».

Разом із тим співрозмовник видання підкреслив, що виняток зроблений для жителів ексклаву Барак Кара-Сууйського району Ошської області (південь Киргизії) (киргизький анклав на території Узбекистану – Ред.), яким дозволено перетинати киргизько-узбецький державний кордон в колишньому режимі.

Він не уточнив причину тимчасового призупинення пропуску людей, транспорту і вантажів через киргизько-узбецький кордон. Водночас, як відомо, 23-24 червня в Ташкенті пройде ювілейний саміт Шанхайської організації співпраці (ШОС), у зв’язку з чим, за повідомленням узбецьких ЗМІ, країна вживає заходів для забезпечення безпеки напередодні майбутньої зустрічі лідерів ШОС.

На кордоні Киргизії й Узбекистану діють 15 контрольно-пропускних пунктів, сім із них тимчасово з травня поточного року закриті в цілях виконання міжнародних зобов’язань республіки в рамках Євразійського економічного союзу.

У ШОС входять Казахстан, Киргизія, Китай, Росія, Таджикистан і Узбекистан.

Статус спостерігачів мають Афганістан, Білорусь, Індія, Іран, Монголія, Пакистан.

У липні минулого року на саміті ШОС в Уфі була запущена процедура прийому в організацію Індії та Пакистану.

Нагадаємо, після теракту в центрі Тель-Авіва ізраїльська влада призупинила дію дозволів на в’їзд на свою територію для 83 тис. палестинців на час священного для мусульман місяця Рамадан. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/06/15/uzbekystan_naperedodni_samitu_shos_zakryv_kordon_dlya_chotyroh_krain_708461

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ